Micron, notatki z głowy:

-> fantastyczne wyniki Microna są dobre przede wszystkim dla Microna

-> stawiają pod znakiem zapytania zarówno wysokość fcf po stronie hyperspenders (™️), jak i inne obszary physical buildout

-> w połączeniu z wpływem na koszty urządzeń, wyniki Microna tak naprawdę stanowią ukryty podatek na biznesach dziesiątek / setek notowanych spółek

-> ile powinien być wart Micron? Czy wierzymy w supercykl? Zapotrzebowanie na memory to jedno, utrzymanie wysokich cen to zupełnie inna kwestia

-> 2 tryliony? 3 i pół? Każdy dolar market capu w górę wyssie środki z innych narracji

-> w ostatnich miesiącach mamy trochę rynek "czarnych dziur" - wydawałoby się losowych rotacji pomiędzy kolejnymi narracjami, bez których rozwój AI się nie obędzie

-> czy rodzi nam się właśnie nowa micronowa "czarna dziura"? Tak to dzisiaj wygląda, pamiętajmy jednak, że:

A/ rynek w ostatnich kilkunastu sesjach był co do zasady bardzo mizerny

B/ wyciąganie długofalowych wniosków w pierwszej sesji po earningsach rzadko jest dobrym pomysłem

Co można jeszcze przeczytać, jeśli ma się ochotę: